Spanyol válogatott a Siófoknál

A 2014-es magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon a spanyol válogatottal döntőt játszó Lara Gonzalez Ortega szerződést kötött a Siófok együttesével, és a következő idénytől a Balaton partján folytatja pályafutását.

A 23 éves 183cm magas balátlövő Spanyolországban, Santa Pola városában született. Tizenegy évesen kezdett el kézilabdázni, ez egyfajta hagyomány volt a családjában, nővére és édesapja is játszott. Lara már gyerekkorában is igazi sportrajongó volt: tornázott, teniszezett és mivel egy spanyol tengerparti kisvárosban nőtt fel, így a vízi sportok szerelmesévé is vált.

Négy esztendőt a spanyol Elche Mustang csapatában játszott, ahol egy alkalommal a liga góllövő listájának élén végzett. Jelenleg a francia Metz csapatánál játszik, ahol két bajnoki és két kupagyőzelmet könyvelhetett el eddig. Pályafutása legnagyobb sikere a 2014-es magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon elért második helyezés a spanyol nemzeti csapattal.